Büyük Dosyaları Mail Göndermek

Kimi zaman firmalar büyük boyutlu (tasarım, çizim, autocad) dosyaları mail aracılığıyla transfer etmek isterler. İlk acı tecrübe yaşanana kadar bu işlemin mümkün olmayacağını bilinmez. Mail gönderirken tek bir mailde gönderebileceğiniz mailin boyutu, alıcı(to), bilgi(cc) ve gizli (bcc) sayısında sınırlamalar söz konusudur. Bu kısıtlamalar mail hizmetini sağlayan kuruluş ve gönderdiğiniz maili alacak firmanın mail sağlayıcısı arasındaki ortak kısıtlamalar ile mail

www.wetransfer.com

www.wetransfer.com

alıcınının kotasıyla ilişkilidir. Örnek olarak sizin mail gönderirken 15mb kotanız ve eş zamanlı 30 kişiye mail gönderebileceğinizi düşünün. Sonrasında bu mail sizden çıktı ve karşı tarafın mail sağlayıcısının sunucusuna ulaştığında global yada kullanıcı bazlı mail kuralları göz önüne alınacak. Mail büyüklüğü 10mb’a kadar kabul ediliyorsa veya eş zamanlı gönderim sayısı 10 kişiyi kabul ediyorsa gönderdiğiniz mail karşı tarafdaki alıcıya ulaşmadan size red mail gelecek ve içeriğini okuduğunuzda red sebebini yazacaktır. Sunucular arası kuralları geçtikten sonra kullanıcı kotası uygun olduğu taktirde mail karşı tarafa ulaşacaktır.

Asıl konumuz olan Büyük Dosyaları Mail Göndermek için (2gb’a kadar)  https://www.wetransfer.com/ adresini kullanabilirsiniz. Kullanımı gayet basit ve Türkçe desteği bulunmaktadır.

İyi günler dilerim.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − fifteen =