Microsoft, Live Messenger’ı sonlandıracak

Microsoft, MSN olarak da bilinen servisini kaldırıp anlık mesajlaşmayı tamamen Skype’a taşıyacak.

The Verge sitesinin edindiği bilgilere göre, Microsoft önümüzdeki aylarda Windows Live Messenger adlı popüler anlık mesajlaşma programını sonlandıracak. Windows Live Messenger, Skype içine entegre edilecek.

Kaynaklara göre, şirketin bu olayı duyurması bu hafta sonunda bile olabilir. Tabi ki bu sonlandırma sonrası, Live Messenger hesapları da Skype ile bütünleştirilecek.

Bu bütünleştirmenin ipuçları aslında Skype 6.0 sürümü ile verilmişti. Skype’ın bu sürümünü kullananların ilk anda fark edeceği en önemli değişiklik, artık eski Skype hesabınızın yanında, Microsoft veya Facebook hesabınızla da giriş yapabiliyor olmanız.

 Microsoft, Live Messengerı sonlandıracak

Bütün işaretler sitenin kaynaklarının doğru bilgileri verdiği yönünde olsa da, şu anda Microsoft’tan konu ile ilgili bir doğrulama veya yalanlama gelmiş değil.

Skype’ın Microsoft tarafından satın alınmasının ertesinde birçok kişi böyle bir birleşme bekliyordu. Bu konuda belki de en çok merak edilen şey, ikisinin birleşmesinden sonra ortaya çıkan programın isminin hangisi olacağı ve arayüzün hangisine ait olacağı idi. Live Messenger’ın yaklaşık 300 milyon, Skype’ın ise 650 milyon kullanıcısı olduğu düşünüldüğünde ise, Microsoft’un bu kararı vermekte pek de zorlandığı söylenemez.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + two =