RapidShare de Bulut İşinde: RapidDrive

Bulut servisleri gün geçtikçe artıyor. Son olarak RapidShare, kendi bulut sistemi olan RapidDrive’ı duyurdu. Artık dosyaları bilgisayardan yönetmek mümkün.

İnternet üzerinde dosya yükleyip daha sonra bunu indirmeye sunabilmeye yarayan RapidShare, günün modasına ayak uydurarak bulut hizmetini başlattığını duyurdu. RapidDrive ismiyle tanıtılan yeni bulut sistemi, RapidShare hesabıyla tamamiyle bağlantılıbir şekilde çalışacak.

RapidPro kullanıcılarının yararlanabileceği sistem ile RapidDrive’ı bilgisayarınıza indirip bulut hard diski olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Sistemin yapısı tamamiyle GoogleDrive, Dropbox, SkyDrive gibi sistemlerle aynı. Yazılımı kurduktan sonra sabit diskimizde RapidDrive ismiyle bir klasör açılıyor. Buraya dosyaları istediğimiz gibi taşıyabiliyor ve yine buradan bilgisayarımıza kolayla taşıyarak upload yapabiliyoruz.

Buluta kayıt

Ayrıca klasör içindeki uygulamalara kayıt da mümkün. Örneğin RapidDrive klasöründe bulunan bir Word dosyasını açtınız ve değişiklik yaptınız. Kaydet’e tıkladığınızda direkt olarak RapidDrive’daki belge düzenlenmiş oluyor. RapidShare, RapidDrive ile Share dosyalarınızı bilgisayarınızdan kolayca yönetebilirsiniz açıklamasını yaptı.

Sisteminşu an sadece RapidPro üyelerine açık olduğunu,Eylül ayında final sürümüyle herkese açılacağı belirtiliyor.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + five =