Cisco, 1300 Kişiyi İşten Çıkartıyor

Maddi durumu kötüleşen ve kemer sıkma politikası uygulayan firmalar arasında olan network devi Cisco, 1300 kişiyi işten çıkarma kararı aldı.

Dünyada pek çok sektör içerisindeki şirket ekonomik dengelerin bozulması sonucunda krizin eşiğinde. Krizden en çok etkilenen sektör ise teknoloji sektörü.

Pek çok firma umduğununu bulamıyor. Nokia ve BlackBerry gibi dev firmalar her çeyrek zarar açıklarken, Microsoft bile geçtiğimiz günlerde ilk defa zarar açıklamıştı.

Tabi HP başta olmak üzere BT sektörününün devlerinde de durum pek iyi değil.

Network‘ün dev ismi Cisco da mali durum açısından pek iyi gitmeyen firmalar arasında. Durumun daha kötüye gitmemesi için önlem olarak kemer sıkma politikası uygulayan şirket, dünya genelinde 1300 personeliyle yollarını ayırmaya hazırlanıyor.

Cisco‘nun işten çıkarmalar ile iligi gerekçesi ise süregelen ekonomik belirsizlikler nedeniyle satışların düşüyor olması.

Firma geçtiğimiz yıl da kemer sıkma politikası gereğince 6500 kişiyi işten çıkartacağını ve böylece ciddi bir tasarruf elde edeceğini duyurmuştu. Cisco‘nun dünya genelinde şuan 65000 çalışanı bulunuyor.

Aycıra Cisco yaptığı uyarıda bu sene sonunda şirketin beklediği performans değerlerinin altında kalınacağı yönünde. Yol haritasında ve planlarında güncelleme yapacak olan firma, ayrıca yeniden yapılanmayla operasyönel hızını arttırmak istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

five × five =