Facebook’tan Site Sahiplerine Özel Yenilik

Sosyal ağ devi Facebook web siteleri ve blog’lara özel geliştirdiği bu kod sayesinde kullanıcıları sevindirdi. Peki bahsi geçen yenilik ne? Kullanım şekli ve detaylar haberimizde.

Özelliklegenç nüfusun büyük ilgi gösterdiği fakat 7’den 70’e geniş bir kullanıcı yelpazesine sahip olan Facebook ekibi çalışmalarını son sürat devam ettiriyor. Sistem içi güncellemelerinin yanı sıra çeşitli satın alımlarıyla da dikkat çeken platform böylelikle adeta geleceğe yatırım yapıyor.

Glancee, Karma, Spool gibi servisleribünyesine katan M.Zuckerberg, söz konusu sitelerin hizmetlerinden çok çatısı altındaki mühendisler için gözünü kırpmadan cesurca hareket ediyor.

Satın alınan firmalara bakıldığında -özellikle yarışta biraz geride kaldığı- mobil alanında birtakım yeniliklerle karşımıza çıkması beklenen Facebook bu sefer oldukça güzel bir gelişme ile adından bahsettiriyor.

Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre yeni bir eklenti hazırlayan ekip site ve blog sahiplerini oldukça sevindirecek bir yeniliğe imza attı. “Öneri Kutusu” ismiyle tanıtılan kod Facebook harici siteler için geliştirildi. Buna göre herhangi bir sitede içerik görüntülediğiniz sırada sağ alt köşede beliren kutucuk sayesinde yine aynı site içerisindeki diğer haber ve makalelerden tavsiyeler yayınlanıyor.

Üst kısımda yer alan “Beğen” butonuna tıklarsanız ilgili haber Facebook zaman tünelinizde yayınlanıyor. İçerikler arkadaşlarınızın okuduğu/paylaştığı öğelerden öncelikli olarak seçilirken bu sayede ziyaretçi trafiğinin arttırılması hedefleniyor.

Şu an birkaç popüler web sitesinde ilgili eklentiyi denediklerini ve genel olarak tıklanma oranlarının3 kat arttığını dile getiren yetkililer isteyen herkesin bunu kullanabileceğini belirttiler. Bu sayfada yer alan kodu -gerekli düzenlemeden sonra- sitenize yerleştirmeniz halinde siz de “Öneri Kutusu”na sahip olabilirsiniz.

Facebook’un uzun süredir devam eden entegre çalışmalarının bu sefer diğer sitelere sıçraması memnuniyetle karşılanırken kullanıcı verilerindeki pozitif artış ise ilginin yüksek olacağının sinyallerini veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fifteen − nine =