Facebook’un Kaç Üyesi Var?

Sosyal ağların gözde ismi Facebook siteye dair son verileri açıkladı. Peki yayınlanan kullanıcı raporuna göre internetin popüler ismi şu an kaç üyeye sahip dersiniz?

İnternet kullanıcılarının en çok ziyaret ettiği sitelerin başında şüphesiz Facebook geliyor. Adeta sosyal ağ kavramını hayatımıza sokan servis hakkında gelişmeler aktarılmaya devam ediyor.

HTC ile akıllı telefon üretme gibi bir projesi olan site diğer taraftan çeşitli satın almalara da devam ediyor. Son olarak Spool’u bünyesine katan M.Zuckerberg, şirketten ziyade mühendislerinsosyal ağa katılmasını sağlayarak gelecek için farklı düşüncelerinin olduğunu gösterdi.

Bir süre önce başına bela olan virüs yüzünden kullanıcıların zor durumda kaldığı Facebook hakkında diğer önemli bir gelişme ise yaklaşık 1 saat önce yaşandı. Dünya devi markaların profil sayfalarının çalınmasıyla gündeme bomba gibi düşen eylem sonrası ilgilisayfalar hemen kapatıldı.

Tüm bunlara ek olarak siteye dair son verileri yayınlayan yetkililer kullanıcı oranları hakkında bilgiler paylaştı. Açıklanan rapora göre Facebook, Nisan ayındaki 901 milyon kullanıcı sayısını -%29 arttırarak- 955 milyona taşıdı. Böylelikle 1 milyar üyeye daha fazla yaklaşan sosyal ağ elindeki kullanıcı potansiyelini de hayli genişletmiş oldu.

552 milyon gibi önemli bir kesimin her gün profillerine giriş yaptığına dikkat çeken görevliler Facebook’un önümüzdeki çeyrekte hedefi olan 1 milyar kayıtlı üyeye ulaşacağını belirttiler. iCrossing’den Gregory Lyons ise bunun beklenenden erken şekilde Ağustos ayında gerçekleşebileceğini öngörürken, istatiksel veriler ise Eylül ya da Ekim gibi 1 milyar rüyasının gerçekleşebileceğini söylüyor.

Müthiş bir ziyaretçi trafiğine sahip Facebook’un bu kadar fazla üyeye sahip olmasının en önemli etkenlerinden birisi de şüphesiz açılan sahte veya yedek profiller. Günümüzde tek kişinin birden çok üyeliğinin olduğu düşünülürse belirtilen oranın tam anlamıyla gerçek olmadığını söyleyebiliriz. Bakalım kutlama için adeta geri sayım yapan dünya devi ne zaman muradına erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 − 3 =