Hotmail.com gitti, yerine Outlook.com geldi

Microsoft’un Windows 8 değişim trendinde yeni durak Outlook.com oldu. Hotmail.com ise tarihe karışacak.

Windows 8′de başlat butonunu kaldıran Microsoft, derken Live Messenger’i de tarihin tozlu raflarına gömmüştü. Şimdiki yenilik ise Hotmail.com ile ilgili. Microsoft Outlook.com’u tanıttı. Artık mail’ler outlook.com üzerinden alınacak, verilecek, gönderilecek. Microsoft‘un baştan aşağıya elden geçirdiği Outlook, artık tüm Microsoft e-posta servislerinin toplandığı bir portal olacak.

Yeni Outlook, Hotmail’in yerine geçecek. Bulut bilişim tabanlı Outlook, kullanıcılara 7 GB’lık alan verecek. Dosya, video, fotoğraf gibi veriler Outlook.com üzerinden kontrol edilebilecek. Outlook.com’a her cihazdan erişilebilecek.

Facebook, Twitter, LinkedIn ve Google+ gibi sosyal ağlar da Outlook.com  ile eşleşebilecek. Tabi ki Live Messenger programında kayıtlı kişiler de dahil. Outlook.com üzerinden Facebook’a Twitter’a doğrudan mesajlar gönderileblecek, oradaki kişilerle iletişim kurulabilecek.

Outlook.com, Yahoo ve Gmail servisleriyle de çalışacak. Oradaki e-postalarınızı Outlook.com içinde görebileceksiniz. Hatta Skype bile bu hizmete bağlı çalışabilecek.

Outlook.com’a şu anki Hotmail.com hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Dilerseniz yeni bir hesap da açabilirsiniz. İlk gelen ilk kapar mantığı ile [email protected] gibi fantastik bir mail adresi almak için acele edin (bu adresi denemeyin, ya çoktan alınmış, ya da Microsoft kendisinin patentli markaları ile ilgili outlook.com uzantılı mail adresi aldırmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

twelve + nineteen =