Microsoft: Kararlıyız; Windows 8’de ‘başlat tuşu’ istemiyoruz!

Microsoft, Windows 8 ile birlikte geçmişle olan bağlarını da hızla koparıyor.

Windows yöneticilerinden Paul Thurrott tarafından yapılan açıklamaya göre, Windows ekibi şu sıralar harıl harıl eski sürümlerden miras kalan kodları temizlemekle meşgul.

Amaç Windows 8 kullanıcılarının -ya da hacker’larının diyelim :)- Windows 7 ve önceki sürümlerden alıştığı başlangıç menüsü ve başlat tuşunu geri getirecek modifikasyonları gerçekleştirmesini engellemek.

Microsoft: Kararlıyız; Windows 8de başlat tuşu istemiyoruz! 1 vistart2.5 550x322

Bildiğimiz gibi W8’in önizleme sürümünün çıkmasının hemen ertesinde iş başı yapan pek çok korsan, başlangıç menüsünü ve diğer klasik masaüstü arayüzü özelliklerini geri getiren üçüncü parti uygulamalar yayımlamıştı.

İşte bu tür uygulamaların hiçbirisinin bu sürümde çalışmayacağını söyleyen Thurrott, yeniliklere alışmalıyız diyor kısaca.

Kaldı ki zaten bir süre kullanırsak biz de görecekmişiz ki, böylesi daha iyi ve pratik imiş. Bilemedik bakın şimdi; teşekkür mü etmemiz gerek acaba Microsoft’a bizim yerimize de gayet güzel biçimde düşündüğü için. 🙂

Özetle başlat menüsü gidici, şimdiden kendinizi alıştırsanız iyi olur. Gerçi oldukça zor olacak ama yapacak bir şey de yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 × 3 =