Microsoft’tan Security Essentials itirafı!

AV-Test‘in testlerinde bir süredir sonuncu olmaktan kendini kurtaramayan Security Essentials‘ın yetersiz olduğu itirafı sonunda Microsoft’tan geldi.

Aslında ismi de aynı şeyi söylüyor Security Essentials, microsoft, antivirüs, yetersiz, virüs, koruma

2009’da tüm Windows kullanıcılarına ücretsiz sunulmaya başlanan Security Essentials, kısa zamanda en çok kullanılan antivirüs tarayıcısı haline geldi. Microsoft’un aktif olarak desteklediği yazılım, Windows 8’de de Windows Defender adıyla yer aldı.

Ancak son zamanlarda bağımsız antivirüs laboratuvarı AV-Test’in testlerinde üst üste başarısız olan yazılım, kafalarda soru işaretlere uyandırmaya başladı. Microsoft Zararlı Koruma Merkezi baş program yönetmeni Holly Stewart, bir röportajında Security Essentials’in amacının “temel seviyede” koruma sunmak olduğunu söyledi ve daha iyi bir güvenlik için kullanıcılara Security Essentials’ın yanında bir antivirüs kullanmalarını önerdi.

Stewart’a göre “temel seviyede koruma”, Security Essentials’ın kötü olduğu anlamına gelmiyor. Stewart’ın Dennis Technology Labs ile yaptığı röportajın tamamına bu adresten ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 − 11 =