Office 2013’ü Kurarken Dikkat!

Microsoft’un yeni nesil üretkenlik paketi olan Office 2013’ün kutulu bir sürümünü aldığınızda kuracağınız bilgisayar konusunda kararınızı çok iyi vermelisiniz. Neden derseniz Microsoft’un bu seferki Son Kullanıcı Lisans Anlaşması’nda (EULA) yer alan madde birçok kullanıcıyı hiç memnun etmeyecek.

Anlaşmaya göre kullanıcılar Office 2013’ü sadece bir bilgisayara kurabilecek ve yazılım paketi ebediyen o bilgisayarda olacak. Yani yazılımı bir bilgisayardan kaldırıp yeni aldığınız bir bilgisayara kesinlikle kuramayacaksınız. Bu durumda yeni bir Office 2013 için tekrar ödeme yapmanız gerekecek. Hatta format sonrası bile sorun çıkabileceğine dair iddialar da mevcut durumda.

Microsoft bu durumla ilgili net bir açıklama yapmaktan kaçınırken esas hedefin kullanıcıları şirketin bulut servisi Office 365’e yönlendirmek olduğu tahmin ediliyor. Yıllık 99.99 dolara 5 bilgisayara kadar kurulabilen Office 2013 paketi şu anda şirketin gözbebeği durumunda. Yakın gelecekte Microsoft’un Office paketlerini tamamen bu bulut üzerinden sunacağını tahmin etmek zor değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 − seven =