PDF’ler artık dokunulmaz değil

Microsoft Office, hemen hemen tüm bilgisayarlarda bulunan ve dünya üzerinde en çok kullanılan yazılımlardan biri. Dolayısıyla bilgisayar üzerinden yapılan yazınsal işler de onun üzerine kurulu. Doğru düzgün bir alternatifinin bulunmayışı da işi bu noktaya getirmiş durumda.

Ancakbudurum, Microsoft Office’in mükemmelolduğu anlamına da gelmiyor. Özellikle kullanıcı arabirimi üzerinde yaptığı değişikler kullanıcıların tepkisini çekmeye devam ediyor. Office 2007’nin klasik görünümünü ve menüsünü değiştirmesi, buna henüz alışmaya başlamış kullanıcılar arasında hala tartışma konusu.

Başkabirsıkıntı ise PDF okuyucusu üzerine. Office 2007, herhangi bir dosyayı PDF dosyası olarak kaydetmenize izin veriyordu. 2010 sürümü de bu hizmeti kendiliğinden sunuyordu ancak 2007 uyumluluğu için eklenti kurmanız gerekiyordu. Sıkıntılı olan nokta ise; bu iki sürümün de oluşturduğunuz PDF dosyası üzerinde daha sonradan değişiklik yapmanıza izin vermiyor oluşu.

WinSuperSite websitesinin haberine göre, busıkıntı 2013 sürümüyle birlikteson bulacak. Kendiliğinden PDF okuyucusu sunacak olan Word 2013’ün beta sürümü, muhtemelengelecek hafta piyasaya sürülecek.

Microsoft’un sunacağıbuyenilik,birçokkullanıcıyı memnun edecekgibiduruyor. Önceden üzerinde pek oynama hakkımız olmayan PDF dosyaları,artıkemrimize amade edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 × 5 =