Samsung Avrupa’yı Ele Geçiriyor

Her konuda savaşan iki firma Samsung ve Apple’ın asıl büyük mücadeleyi dünya çapında akıllı telefon satışları için yaşadıkları biliniyor. Görünüşe göre Samsung, Apple’ı geride bırakıyor.

Güney Kore menşeili elektronik eşya üreticisi Samsung, akıllı telefon satışları konusunda hayatından oldukça memnun görünüyor. Zira Galaxy S3’ün de piyasaya sürülmesiyle birlikte satış rakamları iyice yükselmiş durumda.

En büyük rakibi ise tabii ki Apple ve o da satış rakamları konusunda düşüş yaşadığını kabul ediyor. Bunun sebebi olarak da piyasadaki dengesizlik ve Apple fanatiklerinin yeni iPhone’u bekleyişleri olarak gösteriyor.

İngiltere, Fransa, İspanya, Almanya ve İtalya’da akıllı telefon satışlarının yüzde 45’ini Samsung oluşturuyor. Apple ise Samsung’un oldukça gerisinde kalarak yüzde 16’lık bir satış rakamına ulaşmış.

Aslında bu durum her açıdan normal karşılanabilir. Çünkü Apple yalnızca bir model iPhone tanıtıp önceki birkaç modelle birlikte satmaya devam ederken, Samsung her dakika yeni bir telefon tanıtmaya devam ediyor.

Hal böyle olunca akıllı telefon almak istediğinizde ister istemez eliniz Samsung marka bir akıllı telefona çarpıveriyor. Apple’ın bu durumu tersine çevirebilmek için yeni iPhone ile kullanıcılarını gerçekten etkilemesi gerekiyor. Firmanın yeni modeli önümüzdeki ay içerisinde tanıtması ve hatta piyasaya sürmesi ön görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 − two =