Siber Güvenlik Konferansı

Siber Güvenlik Derneği tarafından düzenlenecek olan Siber Güvenlik Konferansı, soru ve sorunlara çözüm önerileri sunmayı hedefliyor.

Siber güveliğin önemi

Geçtiğimiz yıllarda dünyaya damgası vuran ve siber dünyadan gelebilecek tehditlere karşı önemini daha çok hissettiren siber güvenlik, siber casus yetiştirme politikaları, siber savaşlar ve bu alana yönelik olarak ülkelerin bütçelerinden ayırdıkları hatırı sayılır oranlara ulaşan rakamlar, siber güvenlik kavramını bireysel, kurumsal ve ülke güvenliği açısından kritik öneme kavuşturdu.

Siber güvenlik tehditleri nicelik ve nitelik itibariyle, bireysel, kurumsal ve ülke güvenliği açısından kritik seviyelere ulaşmış durumda. Organize olmayan bireysel siber güvenlik ihlallerinden, devletlerin siber casus yetiştirme politikalarına kadar geniş bir spektrumda nispeten yeni sanal bir güvenlik alanı oluştu.

Siber güvenlik alanı olarak tabir ettiğimiz bu yeni alan sanal dünyada yer almasına rağmen, selefine oranla çok daha gerçek, çok daha tehlikeli tehditler doğuruyor.

Konferans hakkında

Siber Güvenlik Konferansı, özelde bilgi güvenliği yöneticileri, ağ ve sistem güvenliği departmanı çalışanları, güvenlik ürünü satış ve pazarlamacıları, ethical hacking konusu meraklıları, adli bilişim analizi konusu meraklıları, yazılım uzmanları, siber güvenlik uzmanlarına yönelik olmakla birlikte bilgi güvenliği ve alt dallarına meraklı herkesin ilgiyle izleyeceği bir etkinlik.

Siber Güvenlik Konferansı, 14 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi bünyesinde bulunan, Ahmet Fethi Paşa Salonu‘nda yapılacak.

Siber Güvenlik Konferansı hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 − ten =