Google My Tracks Uygulaması

Google‘ın gelişmiş harita veritabanının üzerine hazırlanan Google My Tracks uygulaması, GPS sinyallerini anlık olarak başarılı şekilde yorumluyor ve harita üzerine yorumluyor.

Koştuğunuz ya da yürüdüğünüz alanları kırmızı olarak işaretleyen My Tracks, anlık olarak yön değişimlerinizi algılıyor ve en ufak hareketlerinizi bile haritadaki işaretlemeye yansıtıyor.

Program 3 ana sayfadan oluşuyor. Bunlardan biri deminki sayfada yer alan harita, bir diğeri ise performans grafiğiniz. Hız ve sürenin gösterildiği grafikte, performansınız ile iligli pek çok detayı gözlemleyebilirsiniz.

Bu tip programların olmazsa olmazı ise süre başta olmak üzere bilgi ekranları. Ne kadar süre hareket ettiğiniz, en fazla kaç kilometre hıza ulaştığınız, ne kadarmesafe kat ettiğiniz gibi bilgilerprogramın üçüncü anasayfasında karşımıza çıkıyor.

Sporumuz ya da yürüyüşümüz bittikten sonra gittiğimiz güzergahı, değerleri ile beraber kayıtaltınaalabiliyoruz. Daha sonra yapacağımızaktivitelerde, önceki süremiz ile beraber kıyaslayabilir, performansımız ile ilgili bir fikiroluşturabiliriz.

Google My Tracks uygulamasını ücretsiz olarak Google Play Store‘dan indirebilirsiniz. Uygulamanın indirme linki ise burada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 × four =