Her Gün 900.000 Android Aktif Oluyor

Android mobil işletim sisteminin kurucularından olan ve babası olarak kabul edilen Andy Rubin, Şubat ayında 850,000 olarak açıklanan günlük cihaz aktivasyonu rakamlarının 900,000′e ulaştığını açıkladı.

Orantısal olarak yavaşlayan aktivasyon sürecinin, akıllı telefon satışlarında yaşanan durgunluktan dolayı olduğu düşünülüyor. HTC One X ve Samsung Galaxy S3 gibi yeni nesil akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber aktivasyon sürecinin tekrardan artması bekleniyor.

Andy Rubin‘in Google+ ve Twitter hesaplarından yayınladığı mesajlarında, üst düzey başkan yardımcısı olduğu Google’dan ayrılıp CloudCard adlı başka bir şirkete geçeceği söylentilerine cevap verdi. Andy Rubin‘in transfer iddiaları ilk ağızdan böylece yalanlanmış oldu.

Andy Rubin aynı mesajında yönettiği Android işletim sisteminin başarısından da bahsetmeden duramamış. Her gün farklı operatöre bağlanarak aktive olan yeni Android cihazlarının sayısını da paylaştı. Bu rakamlar, yılın bir çeyreğinde yaklaşık 81 Milyon, tüm bir yılda ise 330 Milyon civarında cihazın aktivasyonuna işaret ediyor. Böylece firma 2012 yılı bitmeden 500 milyon aktivasyon barajını geçebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

five + one =