Her Şirkete Zorunlu İnternet Sitesi Dönemi

Gökmen Karadağ tarafından hazırlanıp sunulan Haber Aktif adlı TV programına katılan Yenihayat Bilişim Teknolojileri A.Ş. Genel Koordinatörü H. Murat Şermet, yeni TTK kapsamında şirketlere getirilen internet sitesine sahip olma zorunluluğunu masaya yatırdı.

Canlı yayın formatında gerçekleşen Haber Aktif‘te özellikle zorunlu internet sitesi sahipliği yasasına değinen Şermet, iki milyondan fazla Türkçe internet sitesinin olduğunu ve bunun Türkiye açısından çok önemli bir gelişme olduğunu belirterek düşüncelerini dile getirdi.

H. Murat Şermet, bunun aslında yeni kanunla zorunlu internet sitesi sahibi olmak konusunda insanların şikayetçi olmadıklarını gösterdiğini belirtti.

İnternet sitelerinin şirketlerin kurumsal kimliklerinde temel bir yapı taşı olduğunu, hizmetin ya da hizmet ulaştırma kalitesinin de bir göstergesi olduğunun altını çizdi.

Gelir İdaresi Başkanlığı Uygulama ve Veri Yönetimi Daire Başkanlığı‘ndan alınan verilere göre, Mayıs 2012 itibariyle yeni yasayla birlikte zorunlu internet sitesi sahibi olması gereken şirketlerin sayısı 665.196 olarak göze çarpıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × five =