Korsan Windows fena vuruyor!

Windows’u korsan olarak kullanmaya mı niyetlendiniz? Öyleyse sizi bekleyen bu tehlikeye hazır olun!

Korsan Windows fena vuruyor! - Windows'u korsan olarak kullanmaya mı niyetlendiniz? Öyleyse sizi bekleyen bu tehlikeye hazır olun!
Microsoft her altı ayda bir yayımladığı güvenlik raporları ile kullanıcıları uyarmayı ve bilinçlendirmeyi hedefliyor.
Geçtiğimiz günlerde yayımlanan yeni güvenlik raporunda dünya çapında zararlı yazılım tehditlerinin özellikle Windows için anahtar ürettiğini iddia eden programların, yani “keygen“lerin içinde saklanarak geldiğine dair bir uyarı içeriyor.
Raporda 2012 yılının ilk altı ayında yazılımlar için anahtar üreten programcıkların içerisinde saklanarak gelen Win32/Keygen zararlısının bulaştığı yaklaşık beş milyon bilgisayar tespit edildiğinin altı çiziliyor.
2010 yılı ile 2012 yılı arasındaki tehdit farkı ise tam 26 kat fazla! Anahtar üreticilerine bulaştırılmış zararlı yazılım tehditleri dünyaca ünlü Pornpop, Blacole, Conficker ve FakePAV zararlılarının tehdit derecesini çoktan geride bırakmış durumda.
Raporun özetine yukarıdaki resme tıklayarak erişebilirsiniz. CHIP Online olarak Win32/Keygen özelinde zararlı yazılımların dünyadaki yayılımını çok iyi anlatan bu raporu arkadaşlarınızla paylaşmanızı öneriyoruz.
Söz konusu güvenlik raporuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 + 13 =