Lenovodan Windows 8’li Convertible Modeller

Lenovo, heyecanla beklenen Microsoft Windows 8 işletim sistemli “convertible” cihazlarını Türkiye’de tanıttı. Windows 8 işletim sistemli  Lenovo IdeaPad Yoga ve ThinkPad Twist  2013PC ve mobilteknolojidünyasında büyük ilgi görecek gibi gözüküyor.

Lenovo’nun “convertible” serisiyle cihazlar, stand, bilgisayar, çadır ve tablet olmak üzere 4 farklı moddan herhangi birinde performans göstermek için katlanabilir bir ekrana sahip; böylece tüketiciler Windows 8’den en iyi şekilde ve diledikleri modda yararlanma imkanına sahip oluyor. Cihazlar aynı zamanda, bir dizüstü bilgisayarın üretkenliğini bir tabletin dokunmatik deneyimiyle birleştirerek en iyi Windows 8 deneyimi sunmayı hedefliyor.

Yoga yapan Ultrabook!

İlk kez geçen yıl Las Vegas’ta CES‘te sergilenen ve Türkiye’deki tüketiciler tarafından yaklaşık 1 yıldır  beklenen Lenovo IdeaPad Yoga, dünyanın ilk çok fonksiyonlu ultrabook’u olarak adlandırılıyor. IdeaPad Yoga’nın menteşesi, 360 derece dönüşe sahip olduğundan, cihazı tek bir hareketle dizüstü bilgisayardan tablete dönüştürmek mümkün. 3’üncü nesil Intel Core işlemci teknolojisine sahip cihaz, Windows 8 işletim sistemine sahip.

Yoga, üstün teknolojisinin yanı sıra hafifliği ve inceliğiyle de tüketicileri etkiliyor. 16,9 mm incelikteki cihaz,1,47 kg. ağırlığa sahip. 8 GB RAM ve 256 GB SSD depolama alanı da donanımın diğer bileşenleri. Kullanıcılara 8 saate kadar pil ömrü sunan IdeaPad Yoga, kullanıcının belirlediği Windows 8 işletim sistemi arayüzünü sunarken, tablet konumuna geçtiğinde ise Metro arayüzünü kullanıcının karşısına getiriyor. Böylece IdeaPad Yoga iş ve özel yaşamı bir araya getiren çoklu işlevli bir performans sunuyor.

Profesyoneller için ThinkPad Twist

Lenovo’nun profesyonellere yönelik ThinkPad serisinin convertible modeli ise ThinkPad Twist adını taşıyor. Dayanıklılığı ve üstün performansıyla bilinen ThinkPad’in Twist modeli de Yoga gibi Windows 8 işletim sistemine sahip. 12.5 inç genişliğinde, kırılma ve çizilmeleri önlemek için magnezyum alaşımlı yapı IPS Gorilla Glass dokunmatik ekrana sahip Twist’in bu ekranı dönerek tablet konumuna getirilebiliyor.

Intel Core i7 işlemci teknolojisine sahip cihaz, 500 GB’ye kadar veya 128 GB SSD depolama imkanı sunuyor.1.58 kg ağırlığıyla tablet ve ultrabook’un birleşimi olan Twist, 7 saatin üzerinde pil ömrü ve opsiyonel 3G bağlantısıyla ofis dışında da tüketicilerin iş yaşamına eşlik ediyor.

ThinkPad Twist, yazı yazmanız gerektiğinde dizüstü bilgisayara, hareket halinde olduğunuzda tablete ve sunumları paylaşmak istediğinizde de standa dönüşüyor. Hassas denetim için çok noktalı dokunuş özellikli ekrana sahip bu ince tasarımın kapağı arkaya eğildiğinde cihaz çadır şekline dönüşüyor.

Twist, güvenlik ve performans konusunda da diğer ThinkPad ailesinin üyeleri gibi donatılmış durumda. Mesela sistemin çökmesi durumunda sabit sürücünüzü hasara karşı korumak için oluşturulan Active Protection System teknolojisi Twist’te de yer alıyor.  Ayrıca verilerinizin güvenliğini sağlamak için Intel Trusted Platform Module (TPM) de bulunuyor.

Lenovo IdeaPad Yoga özellikleri:

İşlemci: Intel Core

İşletim sistemi: Windows 8

Ekran: Ultrabook modunda 13.3 inç, tablet modunda 13.1 inç 1600×900 piksel çözünürlüğünde HD+ 10 noktadan dokunmatik ekran

Hafıza: 8GB

Kalınlık: 16.9 mm

Ağırlık: 1.47 kg

Pil ömrü: 8 saat

Lenovo ThinkPad Twist özellikleri:

İşlemci: Intel Core i7

İşletim sistemi: Windows 8

Ekran: 12.5 inç dokunmatik ekran

Hafıza: 8GB

Kalınlık: 16.9 mm

Ağırlık: 1.58 kg

Pil ömrü: 7 saat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

six + three =