Microsoft Yazılımları Artık Daha Güvenli

Yazılım ve internet güvenliği şirketi Kaspersky Lab tarafından yayınlanan IT Tehdit Evrimi listesinde Microsoft’un güvenlik güncellemeleriyle elde ettiği başarı vurgulandı.

Windows ve Office gibi Microsoft yazılım ürünlerini tercih eden teknolojikullanıcıları, Kaspersky Lab‘in son araştırmasına göre artık rahat bir nefes alabilir. Her çeyrek yayınlanan IT Tehdit Evrimi listesinde güvenliği en zayıf 10 bilgisayar programını listeleyen Kaspersky Lab, son raporda ilk kez Microsoft ürünlerini listeden çıkardı.

Raporun bitiminde Microsoft ürünlerinin artık güvenlik açığı bulunan yazılımların Top 10 listesinde yer almadığını belirten güvenlik şirketi, bunun sebebini ise Windows işletim sisteminin son sürümlerinde yer alanotomatik güncelleme özelliğinin başarılı bir iş çıkarmasına bağladı.

Rapora göre 3. çeyrekte dünya genelindeki tehdit dağılımı

Kaspersky Lab’in en zayıf güvenliğe sahip programlar listesinde ise Flash, Adobe Reader ve Shockwave gibi Adobe ürünlerinin yanı sıra, Java, Apple QuickTime, iTunes ve Winamp bulunuyor. Raporun İngilizce metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four − 1 =