Office 2013’ün Betası Haftaya Gelebilir

Microsoft’un, Metro arayüzüne uygun olarak geliştirdiği yeni Office yazılımı Office 2013’ü halka açık beta olarak yayımlayabileceği konuşuluyor

Microsoft bu sıralar tüm hizmet birimleriyle çok sıkı çalışıyor dersek yanılmış olmayız. Windows 8, Surface, Windows Phone 8, Xbox Music, SmartGlass gibi yeniliklerin üzerinde çalışan Microsoft, aynı zamanda büyük değişiklikler içerecek Office 2013 üzerinde de çalışıyor.

Biz de ara ara Office 2013‘ün ortaya çıkan ekran görüntülerini sizlerle paylaştık. Şimdi ise güzel bir haberimiz var. Ortaya çıkan dedikodulara göre Microsoft, Office 2013‘ü halka açık beta haline getirmiş ve haftaya yayımlamayı düşünüyormuş. Yüklenebilecek işletim sistemleri konusunda bir sınırlama olacak mı bilemiyoruz fakat en azından Windows 8 Release Preview kullanıcılarını nrahatlıkla indirebileceğini düşünüyoruz.

Office 15 kod adıyla da bilinen Office 2013, Windows 8’in Metro arayüzüne tam uyumlu halde tasarlanıyor. Halka açık betasının yukarıda da belirttiğimiz gibi haftaya, fakat olmazsa da Temmuz ayı içerisinde ortalarına doğru kesin olarak yayımlanmasının beklendiğini söyleyebiliriz.

Office 2013‘ün tam sürüm olarka piyasaya çıkışı ise biraz sürecek. Kesin bir açıklama yapılmadığı için net bir tarih vermek güç fakat Windows 8‘in çıkışıyla beklense de 2013‘ünilk çeyreğinde ancak piyasaya çıkabileceği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fourteen − ten =