Sonbaharda Şenlik Var.

Teknoloji alanındaki son yılların en büyük lansmanları bu yılın sonbahar ve kış aylarında yaşanacak. Bakalım rekabetin ateşleneceği önümüzdeki aylarda ajandamızda neler var?

Teknoloji dünyanı genelde lansman ve duyuruların sıklıkla yaşandığı bir alan. Ancak genelde bunların hepsi üst üste gelmiyor. Önümüzdeki 3-4 ay ise istisnai durumlardan biri yaşanacak.

İlk olarak bu Eylül başında IFA, ardından Apple’ın merakla beklenen yeni iPhone modeli, onun ardından fotoğrafçılık fuarı Photokina geliyor. Hepsinin heyecanı bittikten sonra Windows 8 lansmanı ve son olarak Windows 8’li telefonların piyasaya girmesi. Sektörü hareketli günler bekliyor.

Açılışı IFA yaptı

Sektörde açılışı her yıl Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen IFA 2012 fuarı yaptı. Özellikle telefon ve benzeri ürünlerin gövde gösterisi yaptığı fuar için özel bir sayfada hazırladık. IFA 2012 ile ilgili hazırladığımız sayfaları görmek buraya tıklayın.

iPhone 5 de geliyor

Apple’ın efsane telefonu iPhone’un yeni versiyonunu Eylül ayının 12’inde tanıtılıyor. Telefonun en önemli yeniliğinin ise artık çağın gerisinde kalan 3.5 inçlik ekranın 4 inçe çıkarılması olacağına kesin gözle bakılıyor. İnternette dolaşan bazı fotoğraflar da bunu kanıtlıyor. Ama konu Apple olunca kesin konuşmamakta fayda var.

Sıra Photokina’da

Bir diğer etkinlik ise yine Almanya’dnın Köln şehrinde düzenlenecek Photokina fuarı. Fotoğraf teknolojilerinin ve yeni ürünlerin tanıtıldığı fuar 2 yılda bir düzenleniyor. Bu yıl 18-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek fuarda yeni fotoğraf makinelerinin tanıtılması bekleniyor.

Ardından Windows 8

Bütün bu lansman ve fuarlarından ardından Microsoft’un merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 8 lansmanı var. 26 Ekim’de tüm dünyada satışa sunulacak olan işletim sistemi ile beraber tablet bilgisayarlar da piyasaya sürülecek. Tablet tarafı önemli zira Microsoft bu alana ilk kez bu kadar iddialı bir giriş yapıyor.

Son darbe Windows Phone 8

Halkayı tamamlayan lansman ise mobil cihazlarda karşımıza çıkacak olan Windows Phone 8. Bu işletim sistemi özellikle Nokia önderliğinde yeni modellerle karşımıza çıkacak. Lansman için kesin bir tarih verilmemekle birlikte Kasım ya da Aralık aylarını öngörmek mümkün. Bu arada Windows Phone 8’li telefonların dünya ile ayna anda Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 + 11 =