Türk Telekom’dan DSL İndirimi Geldi

BTK’nın onayladığı sevindirici haber ile beraber Türk Telekom’un tüm DSL tarifelerinde indirime gittiği ortaya çıktı. Bakalım yeni fiyatlar ne olacak?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türk Telekom‘un DSL hizmetlerindeindirim yapacağını öngören tarife değişikliği ve yeni kampanya teklifini onayladı.

Onaylanan teklif ile beraber Türk Telekom‘un tüm DSL hizmetlerinde yüzde 13‘e kadar indirim yapılması söz konusu. Ayrıca başlatılacak yeni kampanya ile yüksek hızlı DSL paketlerinden hizmet alan abonelere yüzde 15‘e varan oranlarda ilaveindirim yapılacak.

Türk Telekom tarafından uygulanacak olan tarife değişikliği ve kampanya toptan olarak internet servis sağlayıcılarını kapsıyor. Ayrıca Türk Telekom, yüksek hızlı DSL paketlerine kazandıracakları her abone için belirli şartları sağlayan internet servis sağlayıcılarına 50 ile 150 lira arasında katkı sağlayacak.

Bu da demek oluyor ki Türk Telekom alt yapısını kullanan servis sağlayıcılarının da bu indirimlerden yararlanabilecek. Türkiye‘deki internet hizmetinin pahalılığına bir nebze olsun iyi geleceği düşünülen kararla beraber yeni fiyatlar merakla bekleniyor.

İndirimlerin yüksek hızlı ve sınırsız DSL paketlerinde daha fazla hissedileceği düşünülüyor. Giriş seviyesi kotalı tarifelerde pekindirimin olacağı düşünülmüyor. Bakalım yeni fiyatlar ne olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 − ten =